•  
Daha iyi olanı değil. Seni daha iyi hissettireni seçmelisin. - İyi Olan Kazansın
DUYURULAR
Background
Aşk 101 Devam Ediyor
Aşk 101 Dünyanın en büyük dizi ve film izleme platformu olan Netflix, Türkiye’den de çok fazla aboneye sahip. İçerisinde çok sayıda Türk dizi bulunduran platform yapımcılığını üstlendiği Türk dizileri de ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Geçmiş dönemlerde Hakan Muhafız ve Atiye dizileri ile dikkatleri üzerine çeken ve izleyicilerden tam not alan Netflix yeni dönemde Rise of Empires: Ottoman ile izleyicilerle buluşmuştur. Son olarak ise yapımcılığını kendisi üstlenmese de yalnızca Netflix üzerinden yayınlanan Aşk 101 dizisini izleyicilerin beğenisine sundu. Bu dizi yayın hayatına Netflix platformunda başlayan 4. Türk dizisi olma unvanını elde etti. 24 Nisan 2020 tarihinde yayına giren dizi insanlar tarafından ilgi görmeyi başardı ve kısa süre içerisinde izleyici sayısını milyonlara çıkardı.

Aşk 101 Sezonları ve Teknik Kadrosu

Dizi 24 Nisan tarihinde izleyicilerle buluşurken yalnızca tek bir sezonla sunuldu. Yeni dizilerin tamamı bu şekilde Netflix üzerinden yayına girerken her zaman ikinci sezonu için de tartışmalar yaşanmakta. Oldukça başarılı bir dizi olduğundan ve çok sevildiğinden dizinini ikinci sezonunun çekilmesine kesin gözüyle bakılıyor. İlk sezonu 8 bölümden oluşmakta ve bölümlerin süresi 33 dakika ile 48 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Dizinin yapımcılığını üstlenen Ay Yapım bu güne kadar sürekli olarak başarılı dizilere imza atmış bir firma. Aşk 101 dizisinin senaristliğini ise daha önce ülkemizde Kiralık Aşk, Ufak Tefek Cinayetler ve Bir Kadın Bir Erkek dizilerinde görev almış olan Meriç Acemi yapmakta. Yönetmenlik koltuğunda ise aynı dizilerden Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer var.

Aşk 101 Konusu

Dizimiz 1998 yılında geçer. Eda, Kerem, Sinan ve Osman okulda yaptıklarıyla birlikte hem öğretmenleri hem de arkadaşlarını kendisinden bezdirmiş olan kişilerdir. Sürekli olarak müdür Necdet tarafından okuldan atılmaya çalışılan bu dörtlü bir türlü bu durumlardan kurtulmuş ve okulda kalmayı başarmıştır. Okuldan atılmaları için tüm öğretmenlerin oy birliği ile karar vermesi gerekir. Ancak her defasında Burcu Öğretmen olumsuz oy verir ve çocuklar okulda kalır. Bir gün Burcu Öğretmenin tayin haberi okula ulaşır ve Aşk 101 dizisinin ana konusu da bu aşamada ortaya çıkmaya başlar. Müdür artık Burcu Öğretmen gideceği için çocukları rahatlıkla okuldan atabilecektir. Bu durumu öğrenen Eda, Kerem, Sinan ve Osman normalde birbirleri ile arkadaş olmasalar da bir araya gelmeye karar verirler. Okulun başarılı öğrencilerinden bir tanesi olan Işık’ı da yanlarına çekerler ve Burcu Öğretmenin gitmemesi için planlar kurmaya başlarlar. Ekibe göre Burcu Öğretmenin okulda kalmasın sağlamanın tek yolu onu âşık ederek şehirde tutmaktır. Aşk 101 dizisinin yakışıklı basketbol koçu Kemal Öğretmen ekip için Burcu Öğretmenin âşık edilmesi için en uygun kişidir. Ekip planını oluşturduktan sonra bu aşkın ortaya çıkması için birçok adım atmaya başlar ve hikaye çok ilgi çekici bir hal alır.  
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!