•  
Sanki çok ömrümüz varmış gibi beklemeyi öğretiyor hayat bize… Piyanist
DUYURULAR
Background
Narcos: Mexico Devam Ediyor
Narcos: Mexico dizisi bilindiği gibi Netflix’in harika dizilerinden biri. 80'li yılların başlarından bahsediyor. Genel anlamda Meksika'da uyuşturucu kaçakçılığının konu alındığı bir dizi olarak karşımızda bulunduğunu söyleyebiliriz. Narcos’la bakılacak olursak genel anlamda aAslında öncelikli olarak Narcos hakkında bilgi sahibi olmak lazım. Bilindiği gibi 2015 yılında ilk olarak Narcos, Netflix ekranlarında yayınlanmaya başladı. 3 sezon sürdü ve Kolombiya'daki tüm uyuşturucu karteli ile ilgili olarak Pablo Escobar’dan başlamak üzere Escobar'ın gerileme dönemine ve İmparatorluğu'nun bittiği dönemi kadar tüm olanları bizlere sundu.
  1. sezona geldiğinde 4. sezon olarak değil de Narcos artık Mexico olarak karşımızda bulunuyor.

Narcos: Mexico Konusu

Narcos: Mexico aslında genel anlamda yetmişlerin sonları ile birlikte bilindiği gibi Meksika, çok önemli bir dönemi geçirmeye başladı. Bu tarihler aslında sağ diktatörler olarak bilinen CIA’in de desteğini alarak Akbaba operasyonu adında bir operasyonu başlatmaktadır. Bu operasyona bağlı olarak Latin Amerika'da genel anlamda teröristlere karşı yapılan bir hareket olarak belirlenmektedir. Oysa ki bu tamamen aslında muhalifleri yok etme faaliyetlerinin genel bir ismidir diyebiliriz. Bu varisler arasında komünistler ve devrimciler de bulunuyor. Aynı zamanda suç işleyen örgütler de bulunduğunu söyleyebiliriz. Mexico bir an aksine bir şekilde marihuana ticareti ile uğraşan Meksika'da altın üçgen olarak adlandırılan tarlalarda yangınlar çıkıyor. Esrar kaçakçıları yakalanıyor. İlk bakışta bu noktada esrar kaçakçılığının biteceği düşünülüyor. Oysa ki eski isimlerin yerine yeni isimler alıyor ve başka şehirlere sıçrayarak daha büyük organizasyonların ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu bilgileri verdikten sonra genel manada Amerikan kapitalizmi her daim üzerinde hisseden Meksika'da yaşanan yasa dışı ve sıra dışı olayların anlatıldığı bahsedebiliriz. Narcos: Mexico, ABD hükümetinin Meksika'ya karşı yaklaşımını, yozlaşmasını ve bunları baz alarak inceliyor ve işliyor. Michael Pena burada Kiki Camerana karakterini canlandırıyor. Diego Luna ise Felix Gallardo karakterine hayat vermiş. Bu iki polisin hayatı kesişiyor ve bu hikaye bu şekilde başlatılıyor. Bu iki polisin üzerinden anlatılan bir dizi olaylar zinciri de bu anlamda konu olarak işleniyor.

Narcos: Mexico Çok Keyifli Anlatılmış

Narcos: Mexico genel anlamda akıcı bir şekilde anlatılmış bir dizi. Olay örgüsü çok güzel kurulmuş. Ancak sizlere bazı tüyolar vermek de istiyoruz. Bu diziyi izlemeden önce ya Narcos’u izlemeli ya da tarihin bazı noktalarını bilmelisiniz. Genel anlamda kenti Guadalajara'daki yani ikinci büyük bölgedeki kartelin kökenlerini anlatıyor. 1980’li yıllarda Meksika’da başlayan uyuşturucu karteli hakkında bilgilerin yer aldığı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de Meksika’da uyuşturucu işi 1980’li yılların başında ortaya çıkmış bulunmaktadır. Patronların patronu olarak bilinen isim de gerçektend e dizide anlatıldığı gibi bir karakterdir. O dönemde adından sıkça bahsettirmiştir. Dağ aslanı lakabıyla tanınan Aviles, 1978 yılında polisle çatışmaya girmiş ve burada hayatını kaybetmiştir.
  1. Hiç İçerik bulunamadı!
  2.   TÜMÜNÜ SEÇ
      TÜMÜNÜ KALDIR
  1. Hiç İçerik bulunamadı!
  2.   TÜMÜNÜ SEÇ
      TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!