•  
Daha iyi olanı değil. Seni daha iyi hissettireni seçmelisin. - İyi Olan Kazansın
DUYURULAR
Background
Rugal Devam Ediyor
Rugal bir Kore dizisidir. Dizinin yönetmeni Kang Cheol-Woo, senaristi ise Rilmae ve Do Hyun’dur. Dizi şuan Netfilx’de yayınlanmaktadır. Toplam bölüm sayısı 16’dır. Dizinin yapım yılı 2019 – 2020’dir. İlk yayın tarihi ise 28 Mart 2020’dir. Dizinin yayınlandığı ülke Güney Kore ve dili de Kore’cedir. Dizinin İmdb değeri 6,7dir.

Dizinin Konusu

Rugal dizisi, ulusal çapta bir suç örgütünü çökertmeye çalışan bir dedektifin etrafında dönmektedir. Suç örgütünün peşinden giderken hem çok sevdiği eşini, hem de gözlerini kaybeder ve ardından bir katil olmaya zorlanır. Rugal tarafından üretilmiş benzersiz niteliklere sahip yapay gözler ile hayatını mahveden suç örgütünün peşine düşer.

Dizinin Karakterleri

Choi Jin-Hyuk dizide elit bir dedektif olan Kang Ki-Beom karakterine can verir. “Argos” isimli suç örgütünün yer aldığı bir davayı incelerken, bir gün evinde maskeli şahıslar ile karşılaşır. Adamlar argos tarafından gönderilmiştir ve yalnızca eşini öldürmek ile kalmazlar, onun iki gözünü de mahvederler. Kendine geldiğinde bir hastanede olduğunu fark eder, aynı zamanda da bir cinayetin baş zanlısı olarak suçlanmaktadır. Ardından NIS (Ulusal İstihbarat Servisi) tarafından oluşturulmuş, Rugal’ın (özel bir organizasyon)bir üyesi seçilir. Oldukça zeki ve dikkatli birisi olan Park Sung-Woong Rugal dizisinde “Argos” adlı bir suç örgütünün adamlarından biri olan Hwang Deuk-Goo karakterini canlandırır. Jo Dong-Hyuk ise dizide Rugal’ın lideri olan Tea-Woong karakterine bürünmüştür. Bu karakterin yapay bir kolu vardır. Her zaman soğukkanlı davranan bu karakter, her koşulda sağlıklı ve mantıklı kararlar almayı da becerir. Jung Hye-In Rugal ekibinin üyesi olan Song Mi-Na karakterini canlandırır. Cinayet dedektifi olarak çalışırken bir anda öldürüldüğüne dair haberler çıkmıştır. Fakat o çoktan Rugal ekibinin bir üyesi olmuş ve beynine çok amaçlı bir çip yerleştirmiştir. Pozitif bir tutuma sahip olan bu karakter pes etmekten asla haz etmez ve prensipli bir karakterdir. Zamanında dedektifken, Kang Ki-Beom’un (Choi Jin-Hyuk) ekibin de bir üyesiydi aynı zamanda. Park Sun-Ho Rugal dizisinde Rugal ekibine dahil bir üyeydi ve dizide Lee Gwang-Cheol karakterine hayat vermiştir. Bu karakter yapay bir iç organa sahiptir.    
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!