•  
“Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.” - Prestige (2006)
DUYURULAR
Background
The Hollow Devam Ediyor
Animasyon severlerin merakla beklediği The Hollow dizisi tarihler 8 Haziran 2018 tarihini gösterdiğinde Netflix üzerinden gösterime girdi. Netflix içerisinde çok sayıda farklı animasyon bulunurken efsane olarak anılan animasyonların çoğu yer almıyor. Bu durum Netflix kullanıcılarının en sevmediği durumlardan bir tanesi. Bu sebeple de dizi, oldukça merakla beklenen bir diziydi. 2018 senesinde yayına giren dizi ilk sezonunda 10 farklı bölüme yer verdi. Bölümlerin her biri 24 dakikadan oluşuyor. Bu durum ikinci bölümde de çok büyük bir değişikliğe uğramadı. İkinci sezonunda da 10 bölümü yer alan dizi 2020 senesinde 20 bölüm ile izleyicilerin karşısında. İkinci sezonda bölümler 23 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

The Hollow Konusu

Animasyonun hikâyesi boş bir odada başlamakta. Bu odada uyanan, Kai, Adam ve Mira üç farklı insan var. Dizinin ana karakterlerini oluşturan bu üç karakter henüz ilk andan itibaren izleyiciler ile buluşturulmuş. The Hollow dizisinin ana karakterleri aynı odada uyanmalarına rağmen birbirlerini tanımıyorlar. Hafızaları silinmiş durumda ve bu etmen durumu çok daha zor bir hale getiriyor. Dizi bu üç kahramanımızın başına gelen maceraları konu almakta.

The Hollow Olay Örgüsü

Dizideki karakterler sürekli olarak değişen ve her zaman engellerle donatılmış olan mekânlara gidiyorlar. Bu mekânlarda sürekli olarak karşılarına farklı yaratıklar çıkıyor. Ancak bu yaratıklar ilk etapta çok korkutucu gelen ancak olay ilerledikçe daha sempatik bir yapıya bürünen canavarlar. Canavarları yenmek için çaba sarf eden kahramanlarımız sürekli olarak yeni engellerle karşı karşıya kalıyorlar. Bu süreçte gösterdikleri çaba onların sahip oldukları süper güçleri fark etmelerini sağlıyor. Birbirlerinden ayrı olarak savaştıklarında çok büyük başarılar elde edemeyen karakterler sorunların çözümü için beraber hareket etmeye başlıyorlar.

The Hollow Karakterleri

İlk olarak dizinin ana karakterlerini oluşturan üçlüden bahsetmek gerekirse birbirinden farklı özelliklere sahip kişiler olduklarını söylemek hiç zor değil. The Hollow dizisinin ana karakterlerinden bir tanesi olan Kai, eğlenceli ve sakar bir kişi. Ancak sahip olduğu enerji her zaman grubu olumlu bir şekilde etkilemeyi başarıyor. Bir grubun başarılı olabilmesi için bir lidere sahip olması şart. Bu üçlünün lideri olarak Adam gösterilebilir. Son derece akılcı hamleler yapan Adam hiç kuşkusuz liderlik görevini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Oldukça güçlü bir karakter olması da bu liderliği başarılı bir şekilde sürdürebiliyor olmasında etkili. Üçlünün içerisindeki tek kız olan Mira ise üzerine düşen görevi muhteşem bir şekilde yerine getiren karakter olarak gösterilebilir. Savaşçı özelliği canavarlara karşı verilen mücadelede çok büyük önem taşıyor. Ancak kadın olmasının verdiği anaçlık özelliği de grup için çok önemli. Grubun diğer iki üyesinin iyiliği için de mücadele gösteren Mira grubu bir arada tutan etmenlerin başında geliyor.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!