•  
Daha iyi olanı değil. Seni daha iyi hissettireni seçmelisin. - İyi Olan Kazansın
DUYURULAR
Background
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness Devam Ediyor
   0 Favori Ekle

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness imdb: 7.4

    |   Belgesel   |  
Tiye King: Murder, Mayhem and Madness dizisi, alışılagelmiş olduğumuz dizi formatlarından bir hayli farklı bir yapıya sahip bulunuyor. Toplam 7 bölümlük bir mini dizi şeklinde yayınlanan dizinin yönetmen koltuğunda Eric Goodle ve Rebecca Chaiklin oturuyor. Belgesel-suç türü severlerin bir solukta izlediği dizi, konusu ve kurgusuyla da dikkat çekiyor.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness Dizisinin Konusu

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness konusu ön plana yabani hayvanların tutsak edilmesi, hayvan kaçakçılığı ve bu konuda verilen mücadeleyi çıkarsa bile, geniş bir çerçevede incelendiğinde uyuşturucudan, tecavüz ve politikaya kadar birçok farklı konuya temas ediyor. Dizinin başkarakteri olan Joe Exotic ile çok da tekin biri olmayan hayvan hakları savunucusu Carole Baskin arasındaki anlaşmazlıkları ele alarak başlayan dizi, ilerleyen süreçte birbirini alt ederek güce sahip olmak isteyen birçok kişinin olaya dâhil olmasıyla devam ediyor. Birçok kişinin dâhil olduğu kocaman bir satranç tahtasında birbiri ardına yapılan hamleleri çarpıcı görüntü ve efektlerle izleyiciye sunan dizi, bir hayvanat bahçesinde yaşanan tüyler ürpertici olaylara odaklanıyor. Tam adıyla kaplan kral cinayet, kargaşa ve delilik olan belgesel-suç dizisi,  Joe Exotic olarak adlandırılan Joseph Allen Maldonada-Passage’ın yaşamından kesitler sunuyor. Mart 2020 tarihinde vizyona giren dizi ilk bölümünden itibaren büyük bir izleyici kitlesine kavuşmuş bulunuyor. Netflix platformunda yayınlanan dizinin her bölümü bir öncekinden daha da tuhaflaşarak izleyiciyi şaşırtıyor. Joe Exotic’in hayvanları kötüye kullanması, hayvan severleri çileden çıkarsa da dizi, derin bir toplum yarasını ortaya çıkarması bakımından oldukça önemli bir görevi yerine getiriyor.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness Oyuncu ve Karakterleri

  • Joe Exotic: Büyük kedilere ilgi duyan bir hayvanat bahçesi işleticisi
  • Carole Baskin: Cat Rescue adlı bir kedi kurtarma merkezi sahibi
  • Doc Antle: Tarikat kurucusu
Tamamını bir solukta izleyebileceğiniz dizi, internet platformunda reklamsız ve kesintisiz olarak fxdizi.com adresinde izleyicilerle buluşuyor. Egzotik bir ortamda büyük bir heyecanla izleyeceğiniz Tiger king dizisi, daha önce yaşamadığınız duyguları yaşamanızı sağlayacak. Bu müthiş macerayı evlerinize getiren fxdizi.com iyi seyirler diler.  
Yorum Alanı