•  
“Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.” - Prestige (2006)
DUYURULAR
Background
Treadstone Devam Ediyor
Treadstone son dönemlerin en dikkat çekici dizilerinden biri olmayı başardı. Başrollerinde Jeremy Irvine, Omar Metwally ve Tracy Ifeachor’un olduğu dizi konusu ve karakterleriyle kısa sürede fenomen olmayı başardı. Tim Kring yönetmen koltuğunda oturuyor. Keyifli, güzel bir dizi izlemek isteyenler için tavsiye edilebilecek bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. USA yapımı dizi genel anlamda bir dizi organizasyonun gelişimini anlatıyor. 2019 yılında dram, aksiyon dallarında en iyi dizilerden biri olarak sosyal medyada oldukça ses getirmeyi başardı. İzleyenleri büyüleyen olaylar zinciri anlatımı nedeniyle ön plana çıkan dizi Türkiye’de de her konuda insanlardan büyük tepkiler aldı. Genel anlamda CIA ve buna bağlı ilişkiler zincirini anlatan dizinin her bölümünde kullanılan farklı kareografiler de ayrıca dikkat çekiyor.

Treadstone Dizi Konusu

  Treadstone aslında bir CIA programı kuruluşudur. Dizi de ismini buradan almaktadır. Günümüzde gerçekleştirmiş olduğu gerçek dünya eylemlerini konu edinerek anlatmış bulunan dizinin her bölümü de ilgi çekiyor. Suikastçi olmak için çok iyi bir programdır. Bünyesine farklı insanları almaktadır. Bunlar ajan olmaktadır. Bu ajanlar belirli bir zaman sonra birer suikastçiye dönüşmektedir. Bu süreç kolay olmamaktadır. Bu anları yaşamak bile kısmen zordur.   Bu zorlu programın kurbanlarından biri de tanınan isim akan Jason Bourne olur. Bourne bu zorlu süreçlerden geçmeyi başaran ajanların hikayelerini işler. Dizide J. Randolp Bentley adlı bir ajan bulunur. Bu ajana Jeremy Irvine’e hayat verir. Brian K. Smith bir işçidir. Petrol işinde normal bir işçi olarak çalışmaktadır. Bir anda hayatı değişen McKenna olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapımcı ve yönetmen olan Kring bu dizi için çok düşündüğünü ve çok iyi bir şekilde yorumlamak için ellerinden geleni yaptıklarını özellikle belirtiyor.

Treadstone Sosyal Medya Etkileri

  Treadstone çok keyifli bir dizi. Sosyal medyada da büyük bir ilgi toplamayı başardı. Yayınlandığı ilk bölümden itibaren Amerika’da gündem olmayı başaran dizinin ilerleyen bölümlerinde inanılmaz düşünceler yapısının olması da diziye olan ilginin artmasına sebep olmuş.   Sosyal medyada Twitter’da Türkiye’de de çok iyi bir şekilde geri dönüş aldı. Twitter’da insanlar bunu konuşurken Türkiye’de konusuyla ilgi çekti. Bir kitle Amerika’nın günah çıkardığını anlatırken bir kısım ise milliyetçiliğini ön plana çıkarmaya çalıştığını düşünüyor. İşin siyasi tarafı tam olarak bilinmese de dizi olarak izlediğinizde gerçekten de Treadstone sizleri de dizinin içerisine sürüklüyor. Siz de beğeneceğiniz ve güzel bir dizi istiyorsanız o halde beklemenize gerek yok. Siz de izlerken bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz.   Bu arada dizinin bölümleri genel anlamda bir film statüsünde. Dizi film mantığıyla anlatılan konularıyla da göz dolduruyor. Sosyal medya denildiğinde sadece Twitter’da değil Facebook’ta da bir çok kişinin dizinin içerisinden bazı bölümleri paylaştığını görüyoruz. Çok kısa sürede yeni fenomenlerden biri olacağa benziyor.        
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!